Witajcie !

Dzisiaj post na temat Fast foodów, czyli posiłku, który niestety często staje się zastępstwem dla zdrowych posiłków ze względu na brak czasu. Stałe się one popularne w latach 90- tych. Takie lokale, gdzie możemy zjeść szybko i tanio otaczają Nas z każdej strony. Chociaż Fast foody, kojarzą się Nam przede wszystkim z rejonami Stanów Zjednoczonych, to jednak ich popularność jest widoczna również w Polsce.

popcorn-express-445858_640

Kto z Nas nie jadł chociażby raz w życiu hamburgera, hot doga czy kebaba. No właśnie popularność tego typu jedzenia przerosła chyba oczekiwania wszystkich. Powinniśmy się jednak zastanowić jakie zgubne konsekwencje może mieć ich częste spożywanie.

Jedzenie typu Fast food przyspiesza miażdżycę i chorobę wieńcową. Wiadome jest również, że kaloryczne posiłki prowadzą najpierw do nadwagi a kolejno do otyłości organizmu. Skutkami częstego jedzenia Fast foodów może być nawet nowotwór układu pokarmowego. Jeżeli już decydujemy się na ich kupowanie (oby jak najrzadziej)  to wybierzmy ten ze znanych sieci a nie przyulicznych budek. Są one częściej kontrolowane przez instytucje do tego przeznaczone. W mniej znanych miejscach często redukuje się koszty i spotyka się np. smażenie frytek na nieświeżym, starym tłuszczu, które może powodować jeszcze więcej szkody dla naszego organizmu. Nie zmienia to faktu, że złotą zasadą będzie ograniczenie takich posiłków do minimum.

A Wy jak często ulegacie Fast foodom ?;)