Cześć!

Dzisiaj mamy dla Was post nie koniecznie związany z dietą. Dla leniuchów myślę, że będzie jak znalazł. Przedstawimy Wam małe tipy, wskazówki, które może Was choć odrobinę zmotywują i pomogą w działaniu:

1. Określ swój cel do zrealizowania lub problem, który musisz rozwiązać.

2. Wypisz sobie czynniki, mniejsze zadania, które mają doprowadzić Cię do wyznaczonego celu.

3. Wyznacz priorytet swoich zadań- to kluczowe, aby się nie zdemotywować. Bo przecież nie ma nic gorszego niż zawalenie ogromem zadań do zrobienia. Dlatego wyznacz kolejność a na początku ustal to jedno najważniejsze zadanie. To, że mamy dużo do zrobienia nie oznacza, że mamy to robić szybko i byle jak.

4. Nie skupiaj się na rzeczach negatywnych, które nie wyszły Ci w przeszłości. Jest to jeden z czynników demotywujących do działania. Dlatego nastaw się, że Ci się uda i dąż prężnie do wyznaczonego celu.

5. Leniuchy – pośpiech nie działa na Waszą korzyść – nie warto. Róbcie wyznaczone sobie rzeczy po kolei. Przechodźcie do kolejnych zadań dopiero po zakończeniu poprzedniego. Zbyt duży nawał pracy naraz zaraz Cie zdemotywuje i nie zrobisz nic konkretnego.

6. Nagradzaj się – oczywiście nie chodzi o wielkie rzeczy, ale o mini nagrody po zakończeniu konkretnych zadań. To zmotywuje Cię do kolejnych rzeczy do wykonania.

7. Nie dekoncentruj się na innych rzeczach. Odstaw telefon, wyłącz telewizor i inne często występujące rozpraszacze. A i jeżeli pracujesz w domu: trzymaj się z dala od kanapy, żeby przypadkiem nie zrobić sobie „małej” drzemki w trakcie pracy 😉

Może takie nieduże rzeczy w organizacji swoich zadań sprawią, że zmieni się Twoje nastawienie do wykonywanych zadań i łatwiej będzie Ci je wykonywać.