Witajcie !

Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy jedzenie śniadania jest rzeczywiście tak ważne, że nazywane jest najważniejszym posiłkiem oraz energią na cały dzień.

fried-703904_1280

Dlaczego śniadanie jest tak istotne? Dzieje się tak dlatego, że po przebudzeniu (o której powinno się jeść posiłki – sprawdź tutaj) brakuje nam energii i trzeba ją zaspokoić zbilansowaną porcją węglowodanów. Wiele osób popełnia błąd wychodząc z domu bez śniadania lub z spożywając nieodpowiednie posiłki takie jak batoniki czy białe pieczywo. Energia jaka znajduje się w posiłkach ma nam wystarczyć do kolejnego posiłku bez chęci podjadania. Pamiętajmy, że kawa to nie śniadanie 😉 Nie zaspokoi ona żadnych naszych zapotrzebowań energetycznych na posiłek a będzie wyłącznie wypłukiwać magnez z organizmu. Dodatkowo dużo osób tłumaczy niejedzenie śniadania faktem, iż osoba wstawała w nocy i podjadała lub wieczorem zjadła wielką kolację. Co za tym idzie nie czują się głodni. To jeden z gorszych nawyków. Trzeba stopniowo eliminować ten zły nawyk. Na szczęście odsetek takich osób jest o wiele mniejszy.

Śniadanie jest drugim co do rozkładu energetycznego posiłkiem w ciągu dnia i ma dać, aż od 25 do 30 % dziennej energii. To podstawa prawidłowej diety każdej zdrowo odżywiającej się osoby. Dlatego jedzmy codziennie pożywne śniadania.

Przekonani?  Niejedzący śniadań… przyznać się tu szybko 😉