Witajcie !

Nie jest odkryciem, że leniuchy nie mają zbytniej ochoty na uprawianie sportów. Dzisiaj przedstawiamy alternatywę dla leniuchów lub osób, które po prostu nie mają czasu na regularne treningi. Mowa o ćwiczeniach izometrycznych. Czy jednak wiecie na czym polegają i jakie są konkretne ćwiczenia, które wchodzą w jej skład.

Czym są ćwiczenia izomeryczne?

Są to ćwiczenia siłowe, które nie wymagają specjalnych zdolności i kondycji fizycznej. Ćwiczący wykorzystują bowiem metodę skurczów izometrycznych, czyli napinania mięśni bez zmiany ich długości. Regularny trening izometryczny pomaga wzmacniać mięśnie, bez wykonywania wielu ruchów. Nie obciąża on serca ani układu krwionośnego. Polega ono na napinaniu mięśni. Nie ważna jest o tyle ilość powtórzeń co precyzyjność wykonywanych ćwiczeń. Takie ćwiczenia bez problemu można wykonywać je np. w domu przed telewizorem, albo w pracy np. kiedy spędzasz dużo czasu przed komputerem.

Rodzaje ćwiczeń:

– samodzielne, polegają na napięciu mięśnia i jego rozluźnieniu bez użycia dodatkowych obciążeń.

– z obciążeniem własnym, kiedy pokonuje się opór stawiany przez masę własnego ciała.

– z obciążeniami tj.: hantle, obręcze, sztangi itp.

Takie ćwiczenia mogą dać wiele dobrych skutków m.in. poprawią nasze ogólne samopoczucie.  Dzięki nim Twoje mięśni będą dobrze rozciągnięte. Trening nie jest skomplikowany a zawsze mamy poczucie, że choć trochę ruszyliśmy się z miejsca i poćwiczyliśmy.

I jak, myślicie, że trening jest dobry dla Was?